KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565135
nr 1556 5135
Elsa Nilsson
(1880-1929), Sverige
Oljemålning, Stilleben med frukter och blommor. Signerad. Olja på pannå, 35x28 cm, yttermått inklusive ram: 44x36 cm
Kondition: fläckar, pannå aningen böjd
Elsa Nilsson, svensk målare och tecknare född i Båstad 1880, död 1929 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 21 augusti 2023
kl 20:37:05
100 kr
250 kr
350 kr
1.400 kr
1.700 kr
2.000 kr
3.000 kr
6
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
6
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
Elsa Nilsson
Läs mer om Elsa Nilsson